Program

  Zaujímavý program na rok 2018 práve pripravujeme a stále dopĺňame

Gastronomy Slovakia   2018

                                                                             

 

Heinz Reitbauer

Šéfkuchár a majiteľ Steyereck restaurant Viedeň

2 michelin , 19 Gault Millau , The Best restaurant Austria

 

Heinz je nielen výborný šéfkuchár , o čom svedčia aj všetky tie ocenenia jeho reštaurácie , ale aj veľký lokálpatriot a podporovateľ rakúskej tradície gastronómie a farmárskej produkcie. Sám smeruje svojich dodávateľov k tomu aby sa nebáli oživovať aj staršie plodiny a chovať tradičné plemená domestikované v rakúsku. Rád používa mäso , ryby a zeleninu práve od týchto farmárov. Jeho jedlá sú obrazom rakúskej prírody a udržateľnej farmárskej produkcie . Svojich farmárov rád predstavuje svojim hosťom , a samotných hostí potom aj pozýva priamo k farmárom , čím chce podporiť aj vzťah hosťa s farmárom. Toto je cesta pre rozvoj rakúskeho farmárstva a v symbióze sním aj rakúskej gastronómie.   Dalo by sa to takto robiť aj na Slovensku ? Heinz nám rád úkáže niektoré zo svojich receptov,  poradí a odovzdá svoje skúsenosti.

 

Ebbe Vollmer 

Vollmers restaurant ,Malmo

2 michelin

 

 

Lukáš Hesko

Akadémia Beer & Bistro,Trnava

Gurmán na Slovensku -Kuchár roka 2017

 

Ako 17 ročný vycestoval do Veľkej Británie. Ako 21 ročný začal pracovať v reštaurácii ocenenej hviezdou od michelina. Následne pokračoval viac rokov v zdokonalovaní svojich zručností a rozširovaní znalostí vo viacerých prevádzkach na severe Európy. V Stockholme pracoval v reštauráciách ako Gastrologik a Mathias Dhalgren, ktorá bola 21. najlepšia reštaurácia podľa San pellegrino world 50 best. Po návrate na Slovensko bol nositeľom idei a spolutvorcom konceptu Fach Bratislava. Tu preukázal svoju fantáziu a cit pre detaily vo vnímaní severskej filozofie spracovania a kombinácie surovín a výrobe vlastných potravín. Za rok si fach získal veľa priaznivcov a úctu gastronomickej obce. Zaslúžene si prevzali titul Kuchár roka na Slovensku a vyvaril so svojim tímom pre Fach 1 zlatú vidličku.

 

Michal Konrád

FOU ZOO Pan Asian restaurant

3 vidličky

kuchár roka 2015 a 2016

 

Rodený Bratislavčan, ktorému zachutila vôňa diaľav. Pracoval na vedúcich pozíciách v prestížnych reštauráciách Cocoon, kyashii a Chino latino v Londýne. Michal Konrád šéfuje kuchyni reštaurácie Fou Zoo už viac ako päť rokov. Pravidelne chodí na stáže do rôznych krajín, aby doplnil svoje kulinárske vedomosti a zručnosti. Stážoval v kuchyni spolu s Reném Redzepim v Nome, jednej z najlepších reštaurácií sveta. Minulý rok získal veľmi cenné hodnotenie prestížneho bedekra Gault & millau, ktorý jeho zručnosť ocenil 16 bodmi a dvoma čapicami a Fou Zoo vyhodnotil ako najlepšiu reštauráciu Slovenska. FOU ZOO ako prvá reštaurácia na Slovensku dostala 3 Vidličky od gastronomického sprievodcu Gurmán na Slovensku a Michal sa už dva roky umiestnil v rebríčku tohto bedekra „The 20 Best Chefs“ na prvom mieste a získal tak ocenenie Kuchár roka 2015 a 2016.

Vystavovatelia Gastronomy Slovakia 2017

 

Gastro Partneri:

 

TransGourmet

TO NAJLEPŠIE PRE GASTRONÓMIU . Pod týmto sloganom sa skrýva Veľkoobchod pre profesionálov z gastronómie s ponukou širokého sortimentu tovarov a produktov . Svojimi servisom a službami si získal veľa zákazníkov po celej Európe .

 

JTF

Spoločnosť, ktorá ponúka KOMPLEX FOOD SERVIS (Hotel, Reštaurácia, Bar, Buffet & Catering), UMÝVACÍ PROGRAM, VŠETKO PRE VÍNO, GASTRO TECHNOLÓGIE a BUFETOVÝ SYSTÉM.

 

UNILEVER

Misia spoločnosti Unilever je vnášať do života Vitalitu. Napĺňame každodenné potreby ľudí v oblasti výživy, hygieny a osobnej starostlivosti prostredníctvom značiek, ktoré pomáhajú ľuďom dobre sa cítiť, a získavať viac zo života.

 

Vystavovatelia:

 

OFYR

OFYR je vlastne vonkajšie ohnisko, s oceľovou platňou navrchu. Platňa sa ohňom rozpáli a vy na nej môžete ihneď začať variť alebo grilovať. OFYR navyše hreje, takže nájde využitie počas celej sezóny. Mimoriadne spoločenský spôsob vonkajšieho varenia a grilovania. OFYR je vyrobený tak, aby ste sa o neho nemuseli starať. Môžete ho nechať vonku po celý rok a vyčistíme ho veľmi jednoducho.

 

BIONELA

Zdravotne nezávadné, kompostovateľné a ekologické obaly. Výhradné zastúpenie značiek Naturesse ,Biodora, Nowataste,Biopap.

 

 

ZEDA

výrobca a dodávateľ textilu a produktov pre segment HORECA. Špecializuje sa na odevy pre gastronómiu, firemné odevy s brandingom a produkty pre hygienu práce.

 

Slowin Bratislava

firma zaoberajúca sa dovozom, distribúciou a predajom svetových vín z klasických európskych vinárskych krajín, ako aj vín z iných oblastí Európy a Nového sveta, ktorá je schopná poskytnúť na základe exkluzivity najširší sortiment zahraničných vín na Slovensku.

 

Menucka.sk

Portál zameraný na rýchle a jednoduché sledovanie ponuky denného menu a obedov reštaurácií v okolí aktuálnej polohy zákazníka, alebo vyhľadanej lokality. V magazíne sa dočítate o rôznych zaujímavostiach zo sveta gastronómie, reštaurácií, jedál a nápojov či iných gastro produktov a služieb.

 

Kukkonia

Jej primárnými cieľmi sú jednak podpora miestnych obyvateľov a podnikateľov v oblasti poľnohospodárstva, cestovného ruchu a trávenia voľného času a jednak budovanie brandu Kukkonia. Kukkonia  je aj značkou prémiových potravinárskych produktov, ktorá je garanciou pôvodu a kvality.

 

ZEUS

Špecializuje sa na predaj čokolády a cukrárskych výrobkov pre profesionálov.

 

GPR

Predaj a servis zariadení do potravinárskych obchodov, mäsiarenských a vákuových baliacich strojov a chladiacej techniky.

 

 

WINELOVERSCLUB.SK S.R.O.

Obchod s vínom a distribúcia vín z celého sveta. Vínne poradenstvo, distribúcia slovenských vín a odborné degustácie.

 

CELFIA
Distribúcia stolovej vody Gasteiner (Rakúsko) a predaj, údržba a dodávka nápojových a potravinových automatov, kávovarov a výdajníkov vody.

 

THURIES ACADEMY

Prvá akadémia pre profesionálov na Slovensku pod vedením michelinových šéfkuchárov určená všetkým, ktorý si chcú zvyšovať svoju profesionalitu a naučiť sa moderné trendy 

 

WINE EXPERT

celý náš tím spája nevýslovná emócia k vínu a tento vzťah k vínu predstavuje náš životný štýl. Náš tím tvoria profesionálny someliéri, pre ktorých je práca vášňou a záľubou zároveň. Zabezpečujeme distribúciu vín zo Slovenska a zahraničia, poradenstvo pri tvorbe vínnych kariet, someliérske služby, degustácie a školenia a eventy spojené s vínom šité na mieru. 

 

Gurmán na Slovensku

Jediný gastronomický sprievodca po najlepších reštauráciach a šefkuchároch Slovenska.Stiahni si zdarma aktuálnu aplikáciu na webe www.gurmannaslovensku.sk 

 

KEMA s.r.o.

spoločnosť zaoberajúca sa komplexnými návrhmi kuchýň pre reštaurácie a hoteli, dodávka a výroba špecializovaných zariadení kuchýň, profesionálne spotrebiče Electrolux a odborné poradenstvo. 

 

ROIN s.r.o.

Profesionálna priemyselná hygiena. Hotelová kozmetika, gastro, plasty, hygiena. Online katalóg. Hotelový a reštauračný servis vrátane logistiky.

 

MADE IN JAPAN

V srdci Japonska, v malej dielni nazývanej Sakuzan je jedno z kúzelných miest, kde vzniká unikátna keramika značky Made In Japan. Výrobky od japonských hrnčiarov sú vyrobené tradičným spôsobom MINO-YAKI odovzdávaným po celé generácie. Tento zaručí najväčšiu možnú kvalitu určenú práve pre HORECA sektor.